Ekstraklasa i polskie ligi

  1. Wiadomo już, że ubiegłoroczny Mistrz Polski nie obroni tytułu. Legia Warszawa zajmuje bowiem dalekie miejsce w dole tabeli. Realnie o zwycięstwo biją się 3 drużyny: Lech Poznań, Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin.
  2. Są takie drużyny i rywalizacja na boiskach Ekstraklasy, które bez względu na aktualną formę i sytuację w tabeli generują olbrzymie zainteresowanie kibiców. Właśnie taki pojedynek obejrzymy w najbliższą niedzielę, ponieważ Wisła Kraków zmierzy się z Lechem Poznań.
  3. Wraca 1.liga Polska. Kto faworytem do awansu? Od sezonu 2019/20 prawo awansu do Ekstraklasy przysługuje trzem zespołom, dwóm które sezon zakończą na pierwszym i drugim miejscu w tabeli, a także jednej z czterech od miejsc 3-6, które mierzą się ze sobą na zasadzie play-ofów, półfinał i finał.
  4. Jewhen Konoplanka to bez wątpienia jedna z największych gwiazd, która kiedykolwiek zasiliła Polski klub. Z Cracovii do samej Europy odeszło kilku zawodników, którzy potrafili przebić się przez Europejskie sito, jak np. Krzysztof Piątek, Mateusz Klich, czy nawet Bartek Kapustka, który na Euro 2016 miał swoje "5 minut", lecz Cracovia nie gościła u siebie zawodnika z takim doświadczeniem jakie posiada Konoplanka.
  5. Jak co roku, zainteresowanie polską Ekstraklasą sięga zenitu na wiosnę. To właśnie o tej porze roku kluby w niej występujące, budzą się ze snu zimowego i podejmują walkę o najwyższe cele.
  6. Ekstraklasa na przestrzeni lat posiadała wiele talentów jak i gwiazd. Dziś przypomnimy sobie kilku zagranicznych piłkarzy, którzy ewidentnie wyrastali ponad poziom naszej rodzimej ligi. To właśnie w ich czasach gry Polskie kluby osiągały dużo większe sukcesy w rozgrywkach europejskich.
kasynos.online

Nasi partnerzy
  1. Fortuna
  2. STS
  3. betclic
  4. LVBET
Zgłoś błąd