Transmisje 22
segunda-division/ Segunda Division
Transmisje 17
Popularne skróty meczówwięcej

Jakie były wyniki Messiego w USA? Zakończyła się seria 11 meczów z rzędu z bramkami

Źródło zdjęcia: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

11-meczowa seria punktowania Lionela Messiego została przerwana. Napastnik 'Inter Miami' pozostał bez zdobyczy bramkowej w meczu MLS z 'Montrealem Impact' po raz pierwszy w sezonie. Teraz, w zaledwie 12 meczach sezonu we wszystkich turniejach, 36-letni Argentyńczyk ma na swoim koncie 12 goli i 11 asyst. Możesz obstawiać mecze MLS oraz inne wydarzenia piłkarskie i sportowe na Mostbet polska.

Mimo smutnej (dla Messiego) wiadomości, jego klub pokonał rywali 3:2

'Inter Miami' Lionela Messiego pokonał na wyjeździe 'Montreal Impact' (3:2). Do 44. minuty klub z Florydy przegrywał 0:2, ale ostatecznie udało mu się strzelić trzy gole z rzędu, z czego jeden był autorstwa Luisa Suáreza. Messi wyszedł w podstawowym składzie i zagrał cały mecz.

Natomiast poprzedni mecz Messiego był fantastyczny. Wcześniej klub z Florydy rozgromił 'New York Red Bulls' (6:2) w meczu ligowym. W tej grze Lionel Messi ustanowił nowe rekordy MLS: zdobył gola i zanotował 5 asyst, z czego 3 na Luisa Suáreza. Urugwajczyk ma na koncie hat-tricka oraz asystę przy golu Messiego. 'To szaleństwo, jak dobrze się rozumieją. Oglądanie ich gry to czysta przyjemność, a widok ich zmotywowanych jest dla nas bardzo ważny. Jeśli będziemy mieli takich graczy w takiej formie i będziemy im zaufać, doprowadzi to do wielkich sukcesów' - powiedział argentyński obrońca 'Inter Miami' Franco Negri.

W składzie zwycięzców bramki zdobyli Matías Rojas, Luis Suárez i Benjamin Kremaske. 'Inter Miami' prowadzi w lidze MLS, zdobywając 27 punktów po trzynastu meczach.

"Z takimi zasadami będzie źle". Leo musiał opuścić boisko na 2 minuty z powodu udzielenia pomocy medycznej

W meczu, oprócz braku akcji strzeleckich, Messi spotkała kolejna nietypowa sytuacja. Gwiazdor futbolu wyraził niezadowolenie z zasad MLS.

W 40. minucie meczu z "Montreal Impact" (3:2) obrońca sfaulował napastnika "Inter Miami", Argentyńczyk upadł i zaczął trzymać się za kolano. Medycy "Interu" wybiegli na boisko, aby udzielić pomocy Messi, podczas gdy zawodnik "Montrealu" nie dostał żółtej kartki za naruszenie zasad.

Zgodnie z nowymi zasadami MLS, "jeśli sędzia przerywa grę z powodu możliwego urazu zawodnika i ten nie wstaje z murawy przez więcej niż 15 sekund, a personel medyczny wchodzi na boisko, to sędzia może zażądać, aby zawodnik opuścił boisko na 2 minuty".

Messi musiał opuścić boisko przy stanie 0:2, w momencie, gdy "Inter" miał rzut wolny z niebezpiecznej pozycji. Stojąc przy linii bocznej, Argentyńczyk odwrócił się do kamer i powiedział: "Z takimi zasadami będzie źle", po czym niezadowolony pokręcił głową.

Suárez z 11 golami dzieli prowadzenie w klasyfikacji strzelców MLS, Messi jest pierwszy w klasyfikacji "gol+asysta" i asyst

Teraz osobiste rankingi w amerykańskiej lidze wyglądają następująco. Luis Suárez z 11 trafieniami dzieli prowadzenie w klasyfikacji strzelców sezonu MLS. Napastnik "Inter Miami" zdobył bramkę w meczu z "Montreal Impact" (3:2), przedłużając serię punktową (7+2) w turnieju do 6 meczów.

Również po 11 goli mają na swoim koncie Christian Benteke ("DC United") i Cristian Arango ("Real Salt Lake"). Napastnik "Inter Miami" Lionel Messi po raz pierwszy w sezonie nie zdobył bramki, ale nadal zajmuje pierwsze miejsce w MLS w klasyfikacji "gol+asysta" (10+9) i asyst.