Rodzaje zakładów sportowych (część 2)

Artykuły
Rodzaje zakładów sportowych (część 2)Fot. shutterstock.com

W drugiej części artykułu o rodzajach zawierania zakładów zaprezentujemy następne, może trochę mniej powszechne niż choćby 1X2, Over/Under czy Handicap, lecz równie wspaniałe metody obstawiania widowisk sportowych. W tymże artykule określimy na czym polegają m.in. zakłady na podwójną szansę, HT/FT czy całkowity wynik.

Podwójna szansa

Jest to typ zakładu opierający się na tym, iż dane zdarzenie może zamknąć się trzema rezultatami. Doskonałym przykładem będzie tu 1X2, jaki określa to czy wygra 1. Drużyna, czy będzie remis lub zwycięży druga Drużyna. Dokładając do owego podwójną szansę, bukmacher oferuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej załogi lub remis), X2 (zwycięstwo 2. załogi lub remis) i 12 (zwycięstwo pierwszej drużyny lub zwycięstwo drugiej ekipy). Przykład wydarzenia: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Typer stawia kupon z zakładem na te wydarzenie 1X (wygra Bayern lub padnie remis). Event kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony zakład jest więc zwycięski! Gdyby padł remis, podobnie kupon byłby wygrany. Wyłącznie w wypadku wygranej Borussii Dortmund klient przegrałby ów zakład.

HT/FT

HT/FT są to skróty od angielskich objaśnień Half Time i Full Time. Typując zakład szacuje się wynik wydarzenia do przerwy i ostateczny. Wnosząc taki zakład, gracz gra na dwa rezultaty - jaki będzie w pierwszej części oraz jaki będzie rezultat finalny. Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (zakład: w pierwszej połowie na remis, a ostateczny wynik będzie korzystny dla ekipy Arsenalu). W początkowej części meczu był remis 1:1, zaś w następnej połowie Arsenal zdobył kolejnego gola i wygrał spotkanie. Twój typ okazuje się wygrany – do przerwy padł remis a zdarzenie ostatecznie zwyciężył Arsenal. Zaznajom się z promocjami a także bonusami bukmacherów a w kolejnym kroku odbierz np. fortuna oferta 20 za darmo na rozpoczęcie gry. Właściwie wszystkie firmy bukmacherskie dają dla nowych typerów darmowy typ, dodatek powitalny czy zakład bez ryzyka porażki.

Dokładny wynik

Jest jednym z niezwykle ryzykownych modeli zakładów. Możliwości dokładnego rozstrzygnięcia takiego wydarzenia jest niesamowicie dużo. Ma to swoje plusy ale również minusy - kursy są duże i możliwe wygrane duże, ale też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego wyniku jest wyjątkowo niskie. W takim zakładzie użytkownik typuje po prostu szczegółowy wynik wydarzenia – i tylko w wypadku gdy go trafi zwycięża, choćby nieznacznie inny rezultat sprawia, iż typ jest przegrany. Przykład zakładu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie meczu piłkarze z Poznania zwyciężają 1:0, ale w drugiej części Legia odwraca losy spotkania i zdobywa dwa gole a także zwycięża wydarzenie 2:1. Użytkownik stawiający na taki wynik zwycięża kupon!

Obie drużyny strzelą

Jest to także niesamowicie popularny typ zakładu, w którym należy ustalić czy w danym meczu obie załogi zdobędą choćby po golu czy też nie. Kupon tenże jest szczególnie często wykorzystywany w spotkaniach dwóch niesamowicie wyrównanych i ofensywnie grających drużyn. Wtedy niezwykle możliwe jest to, iż obie drużyny strzelą gole a zdarzenie skończy się wysokim rezultatem. Wybierając taki kupon warto przeanalizować ostatnią formę strzelecką obydwu ekip a także stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

Komentarzy (0)
Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
kasynos.online

Nasi partnerzy
  1. Fortuna
  2. STS
  3. betclic
  4. LVBET
Zgłoś błąd