Bonusy bukmacherskie
 1. 1. Bonus na start do 200 PLN

  Załóż konto u bukmachera Bwin i odbierz bonus powitalny do 200 PLN!

  Bwin Odbierz bonus
 2. 2. Bonus powitalny na start

  Zarejestruj teraz konto w Bet365 i odbierz bonus powitalny! Wystarczy otworzyć konto gracza i dokonać pierwszej wpłaty. Po chwili na Twoim koncie pojawi się podwojenie depozytu!

  Bet365 Odbierz bonus
 3. 3. Zakład bez ryzyka 100 EUR

  Zarejestruj konto w Betclic i odbierz na start zakład bez ryzyka do wartości 100 EUR. Jeżeli przegrasz - otrzymasz zwrot postawionego zakładu.

  Betclic Odbierz bonus
Promocje bukmacherskie

Telewizja i Internet – czy są dla siebie konkurencją?

Artykuły
Telewizja i Internet – czy są dla siebie konkurencją?Fot. Adobestock

Wielu specjalistów od mediów od lat zastanawia się, jak dużym zagrożeniem dla telewizji jest Internet, który przecież ciągle się rozwija. Obawiają się oni, że w końcu wypchnie on telewizję poza margines, a to oznaczałoby także kłopoty dla wielu stacji telewizyjnych i reklamodawców, którzy żyją dzięki reklamom zamieszczanym właśnie w telewizji. Czy telewizja i Internet rzeczywiście konkurują ze sobą?

Gdy pojawił się Internet, stacje telewizyjne poczuły lekki powiew niepewności. Młode pokolenie zaczęło wsiąkać w wirtualną rzeczywistość, spędzając długie godziny na surfowaniu w sieci. Obawiano się, że leniwe spędzanie czasu przed telewizorem odejdzie do historii, a reklamodawcy płynnie przejdą na internetowe portale. Jednak czas pokazał, że tak się nie stało. Telewizja i internet doskonale się uzupełniają. Do dziś telewizja ma się świetnie, cyfrowy sygnał znacznie zwiększył jej możliwości. Powstają nowe kanały i telewizyjne stacje. Obok zupełnie swobodnie rozwija się Internet, a w jego przestrzeni powstają nowe platformy oferujące rozrywkę w każdej formie, co dowodzi, że telewizja i Internet mogą swobodnie egzystować tuż obok siebie.

Czym urzeka dzisiaj telewizja?

Kiedyś telewizję oglądało się zupełnie inaczej. Na interesujące filmy, na transmisje z wydarzeń sportowych czy kulturalnych czekało się z niecierpliwością. Ba, nawet zapraszano znajomych na wspólne oglądanie wybranych programów. Dziś wiele osób traktuje telewizję jak zwykłego towarzysza – wchodząc do domu, od razu włącza telewizor i wybiera swój ulubiony kanał. Ogromna oferta proponowana przez stacje telewizyjne gwarantuje znalezienie takiego kanału, który prezentuje treści idealnie dobrane do różnych upodobań. Zatem program leci gdzieś tam w tle, a w tym czasie jedni sprzątają, inni gotują, a jeszcze inni pracują. Mało tego, wielokrotnie zdarza się tak, że telewizja jest włączana w czasie surfowania w Internecie lub najzwyklejszego buszowania w mediach społecznościowych. W takiej sytuacji nie wiadomo, które medium bardziej przyciąga uwagę, ale jest to dowodem, że nic nie zapowiada tego, że Internet przytłoczy telewizję. Producenci telewizyjni i reklamodawcy mogą spać spokojnie, bo telewizory są w posiadaniu niemal wszystkich gospodarstw domowych, a więc i reklama zamieszczana w telewizji z pewnością dotrze to bardzo wielu odbiorców.

Internet zawładnął młodym pokoleniem

Internet ma jedną niewątpliwą zaletę. Tam wszystko jest na wyciągnięcie ręki, bo nie obowiązuje tu żadna ramówka. Chcąc obejrzeć ulubiony serial, nie trzeba czekać tydzień na kolejny odcinek. Można obejrzeć całą serię jednego dnia. Internet jest dostępny na smartfonie i tablecie, a więc można z niego korzystać nie tylko w domu, ale także w podróży. Jednak by znaleźć interesujące treści w Internecie, trzeba „przekopać się” przez wiele stron, a to wymaga sporego zaangażowania. Zupełnie inaczej jest w przypadku telewizji, bo oglądanie ulubionych programów kojarzy się raczej z przyjemnym lenistwem.

Telewizja i Internet bez problemu funkcjonują obok siebie. Pomimo tego, że jedno i drugie medium służy rozrywce i dostarcza nam informacji o tym, co dzieje się na świecie, to jednak oba te media różnią się od siebie. Nie są dla siebie konkurencją i nic nie wskazuje na to, że staną się nią w najbliższej przyszłości.

Komentarzy (0)
Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Newsletter

Zapisz się, aby jako pierwszy otrzymywać specjalne bonusy i depozyty bukmacherskie

Nasi partnerzy
 1. Fortuna
 2. STS
 3. betclic
 4. Totolotek
Zgłoś błąd