Lech, Raków, Pogoń - kto ma największe szanse na mistrzostwo?

Lech, Raków, Pogoń - kto ma największe szanse na mistrzostwo?Fot. shutterstock.com

Wiadomo już, że ubiegłoroczny Mistrz Polski nie obroni tytułu. Legia Warszawa zajmuje bowiem dalekie miejsce w dole tabeli. Realnie o zwycięstwo biją się 3 drużyny: Lech Poznań, Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin. Sytuacja w tabeli jest ekstremalnie zbliżona, bowiem drużyny nie mają między sobą praktycznie różnic punktowych. Napędza to jeszcze bardziej zaciętą w tym roku rywalizację o pierwsze miejsce. Przejdź do 22Bet PL logowanie i sprawdź kursy na najbliższe mecze najlepszych drużyn PKO BP Ekstraklasy.

Jak układają się szanse?

Prawdopodobieństwo na zwycięstwo można rozpatrywać pod wieloma względami i czynnikami. Największą wartość pod względem wartości finansowej piłkarzy ma drużyna z Poznania. Jak podaje Transfermarkt jej wartość rynkowa wynosi 42,9 mln euro. Raków Częstochowa wyceniany jest na 25,05 mln euro, a klub ze Szczecina na 18,06 mln euro. Kwoty te sugerują jednoznacznie, że najdroższych piłkarzy posiada Lech, ale niejednokrotnie historia pokazywała, że liczy się wola walki, zgranie oraz duch drużyny. 

Świetna forma klubu z Częstochowy

Zeszły sezon pokazał, że niedoświadczony jeszcze Ekstraklasowo Raków Częstochowa walczył o czołowe miejsca w tabeli. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna wyrasta na czołową drużynę Ekstraklasy. Sama chęć pozyskania tego trenera przez inne kluby pokazuje, jak dużą pracę wykonał i nadal wykonuje w Częstochowie. Pogoń to z kolei doświadczona już drużyna, która w tym sezonie udowadnia, że na dużo ją stać. Czy utrzyma jednak takie tempo do samego końca? Wydaje się, że kluczowy może być układ meczów pozostałych do końca kolejki. Lech oraz Pogoń będą grały jeszcze z drużyną ze stolicy, która ostatnio zaczęła się podnosić z kolan. Wywalczenie kompletu punktów może nie być tutaj takie łatwe. Największe znaczenie będą jednak mecze pomiędzy bliskimi rywalami, a taki będzie mecz Pogoni z Rakowem, gdzie wygrana jednego z zespołów może przechylić zdecydowanie szalę na jedną ze stron. 

Czołowi strzelcy

Wszystkie trzy drużyny posiadają znakomity bilans bramkowy. Każda z nich strzela dużo bramek oraz mało ich traci. Najwięcej jednak do tej pory zdobył ich Lech Poznań. W klasyfikacji na najlepszego strzelca sezonu królują zawodnicy: Mikael Ishak (Lech Poznań) oraz Ivi Lopez (Raków Częstochowa), którzy na ten moment mają taką samą zdobycz bramkową. Drużyny są więc bardzo blisko siebie w każdym aspekcie i ciężko oszacować szanse każdej z nich. Analizując jednak historię, statystyki, mecze oraz wywiady wydaje się, że to właśnie między Lechem i Rakowem stoczy się decydująca batalia o zwycięstwo w sezonie 2021/2022. Niezależnie od wyniku i zwycięzcy, kibice oglądający Ekstraklasę nie będą mieli powodów do narzekań. Tak zacięta rywalizacja po wielu latach dominacji Legii dodaje wielu emocji.

Warto jeszcze zastanowić się, która z tych drużyn będzie miała jakieś szanse w europejskich pucharach. Tutaj zdecydowanie największe szansę stoją za Lechem. Drużyna występowała już w takich rozgrywkach wielokrotnie, a większość piłkarzy to również doświadczeni zawodnicy. Historia pokazuje jednak, że małe drużyny ze słabo rozwiniętych piłkarsko krajów eliminowały dużo lepsze. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by tym razem to drużyna z Polski zrobiła taką miłą niespodziankę.

Komentarzy (0)
Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
kasynos.online

Nasi partnerzy
  1. Fortuna
  2. STS
  3. betclic
  4. LVBET
Zgłoś błąd